Běžná činnost Družinovky

Obnova družinové činnosti

Ahoj všichni,

obnova skautské činnosti v olomouckém kraji startuje od 10. 5. – a jak to vše bude vypadat?

• Družinovky budou probíhat pouze venku.
    • Kdyby se tedy stalo, že bude pršet nebo foukat, počítejte s družinovkou kratší nebo zrušenou.
  • Celou dobu na sobě budeme mít chirurgickou roušku nebo respirátor.
    • Očekáváme změnu definice této podmínky 10. 5. – sledujte proto prosím podrobně tento článek.
  • Všichni budeme mít potvrzení (viz níže) a nebudeme mít žádné příznaky nemoci COVID-19.
    • Osobě, která nesplní uvedené podmínky, neumožníme účast na družinovce.
  • Pokud to půjde, budeme dodržovat rozestupy.
    • Nebudeme se tedy cíleně objímat nebo sdílet svačinu 🙂
  • Pokud to půjde, tak prosím – nasvačte se před družinovkou nebo po ní.
    • Explicitně zakázáno svačit není, ale je v takovém případě nutné být nutné vzdálen více jak 2 metry od ostatních a svačícímu tak bude utíkat program družinovky.
  • S jakým potvrzením tedy mohu na družinovku?
    • Pokud mi ještě nebylo šest, test mít nemusím.
    • Pokud mi už šest bylo, tak musím mít jedno z níže uvedeného:
      • Potvrzení ze školy nebo z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami.
      • Čestné prohlášení (viz níže) od zákonného zástupce (nebo vlastní u osoby starší 18 let) o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami.
      • V batůžku mít test z lékárny, který si na začátku družinovky před kontaktem s ostatními udělám.
      • Potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny.
      • Potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů.
      • Potvrzení o prodělání nemoci COVID-19, které není starší než 90 dnů a zároveň nesmím už být v karanténě.

Oficiální článek k obnovení skautské činnosti zde: https://www.skaut.cz/skautska-cinnost-se-postupne-obnovuje/ .

Jak teda bude vypadat moje družinovka?

Nasadím si roušku, přijdu na místo srazu, ukážu rádkyni jedno z výše popsaných potvrzení (pokud ho již maminka nebo tatínek předtím rádkyni nezaslala elektronicky) a počkám do zahájení schůzky. Celou dobu trvání družinovky budu mít nasazenou roušku nebo respirátor, když se budu chtít napít, poodstoupím dál od ostatních, ideálně na vzdálenost dvou metrů.

Detailní rozpis družinovek – srazy a kontakty

Myšky
Čas: úterý 16:30 – 17:30
Sraz pro ty, kteří využijí testu z lékárny: 16:15
Místo srazu: u vchodu do areálu MŠ, kde leží naše klubovna
Email pro zaslání elektronických COVID-potvrzení: derf9@seznam.cz
Rádkyně: Ďáblík (777 764 956), Žihy (792 264 111)

Veverky
Čas: středa 15:30 – 17:30
Sraz pro ty, kteří využijí testu z lékárny: 15:15
Místo srazu: v Čechových sadech u sochy Boženy Němcové
Email pro zaslání elektronických COVID-potvrzení: kristyna.cuhlova@seznam.cz
Rádkyně: Kika (776 765 725), Lulu (778 854 076)

Lasičky
Čas: čtvrtek 17:00 – 19:00
Sraz pro ty, kteří využijí testu z lékárny: 16:45
Místo srazu: Bude upřesněno.
Email pro zaslání elektronických COVID-potvrzení:
zuzimrtva@seznam.cz
Rádkyně: Pingu (777 764 957), Babča (774 236 676)

Slovo závěrem

Víme, že podmínky pro účast na kontaktních družinovkách nejsou jednoduché. Na všechny se po půlroční pauze moc těšíme. Chápeme však, že každý máme na vládní nařízení odlišný názor – pokud se tedy rozhodnete za těchto podmínek na družinovky nechodit, tak Vaše rozhodnutí plně respektujeme a místo v oddíle je pro Vás i nadále k dispozici po odeznění koronavirových opatření.

Za vedení oddílu Šotci,

Alča