Náš oddíl

Kytky stromy, hoj!

My jsme druhý roj!

Oddílový pokřik

Jsme skautský oddíl pro dívky od 6 od 15 let a spadáme pod 5. středisko J. E. Kosiny.

V čele oddílu stojí vůdkyně oddílu Alča – Alice Šárková, ve své činnosti výrazně podporovaná svými zástupkyněmi Draski a Eliškou. S vedením oddílu pomáhají také další rangers, rádkyně a podrádkyně. Všechny potřebné kontakty naleznete zde.

Kromě hraní her se učíme i spoustu nových věcí – třeba usmažit palačinky na večeři!

Kromě družinových schůzek, které probíhají jednou týdně v naší klubovně na Mozartově 6 v areálu školky, jezdí oddíl pravidelně na jednodenní i vícedenní výpravy do blízkého i dalekého okolí, účastní se akcí pořádaných okresem či ústředím a neodmítá účast ani na charitativních akcích, ze všeho jmenujme zejména „Společně proti leukémii“.

Během činnosti v oddíle se setkáváme na družinovkách, oddílových výpravách a táborech, kde se učíme novým věcem a skautským dovednostem, což však neznamená jen morseovku a vázání uzlů, ale snažíme se sledovat světové dění a do programu tak zakomponovávat některé prvky, které je dle našeho mínění v současnosti dobré znát.

Činnost v oddíle je dobrovolná a neplacená, a proto se všichni snažíme držet za jeden provaz.