Vítejte!

Srdečně Vás vítáme na oddílových stránkách 2. oddíl světlušek a skautek Šotci Olomouc. Jsme dívčí oddíl pro holky od 6 do 12 let. Pokud byste se k nám chtěli připojit, neváhejte kontaktovat vůdkyni oddílu.
Tyto stránky jsou určeny nejen pro členky našeho oddílu, ale i pro rodiče, oddílové přátele, budoucí členky a náhodné čtenáře. Doufáme, že se Vám stránky budou líbit a že zde naleznete mnoho zajímavých informací a zavzpomínáte s námi na již proběhlé oddílové akce třeba v naší fotogalerii. Novinky a aktuální informátor naleznete pod odkazem nástěnka, nebo v rubrice ke stažení.
V roce 2016 došlo k rozdělení oddílu na dvě části – Šotky a Trojlístek. Vedoucí oddílu Šotků je Alča – Alice Šárková a vedoucí Trojlístku je Kačka – Kateřina Rickardtová. Pokud se chcete dozvědět více o Trojlístku, navštivte jejich oddílové stránky.

Družinové schůzky

Lasičky

Plný stav - družina nepřijímá nové členky
Družinové schůzky: Úterý 14:45 - 16:45 v klubovně na Dvořákově 34
rádkyně Zuzana Mrtvá – Pingu
rádkyně Karla Vítová
podrádkyně Barbora Koubková – Žihi

Myšky

Družina nepřijímá nové členky (lze dceru zapsat do čekací listiny)
Družinové schůzky: úterý 16:00 - 18:00 v klubovně na Mozartově 6
rádkyně Tereza Prchalová
podrádkyně Lucie Jančíková – Lulu
podrádkyně Eliška Tvrdá – Babča

Veverky

Plný stav - družina nepřijímá nové členky
Družinové schůzky: středa 16:00 - 18:00 v klubovně na Mozartově 6
rádkyně Pavla Breburdová
rádkyně Kristýna Čuhlová
podrádkyně Adéla Mrtvá – Ďábel
Kromě družinových schůzek, které probíhají jednou týdně v klubovně na Mozartově 6 v areálu mateřské školky, jezdí oddíl pravidelně jednou či dvakrát měsíčně na jednodenní i vícedenní výpravy do blízkého i dalekého okolí, účastní se akcí pořádaných okresem či ústředím a neodmítá účast ani na charitativních akcích, ze všeho jmenujme zejména „Společně proti leukémii“.
Během činnosti v oddíle se setkáváme na družinovkách, oddílových výpravách a táborech, kde se učíme novým věcem a skautským dovednostem, což však neznamená jen morseovku a vázání uzlů, ale snažíme se sledovat světové dění a do programu tak zakomponovávat některé prvky, které je dle našeho mínění v současnosti dobré znát.
Činnost v oddíle je dobrovolná a neplacená, a proto se všichni snažíme držet za jeden provaz.

29. 08. 2019
Info - Zahajovačka + Okresní sraz